Wednesday, December 26, 2012

Häid pühi!

Igal aastal teen midagi väikest sellistele sõpradele, kellega me jõuluajal kingitusi ei vaheta, aga kes mulle siiski väga olulised on. Näiteks on mulle saadetud postkasti jõulukaarte, ma mõtlen päris postkasti päris paberi peal, ümbriku ja margiga postkaarte, mitte mingeid e-kirju või Facebooki teateid. Sellised asjad on armsad, neid on tore saada ja ka tore teha!
Mitu aastat olen nendele sõpradele teinud ise trühvleid. Sel aastal tahtsin midagi uut ja leidsin juba paar kuud varem ühest väljamaa blogist vahvad isetehtud pulgakommid. Retseptis tegin niipalju muudatusi, et jätsin ära toiduvärvi ja apelsiniõli. Samuti ei lisanud värvilisi kummikomme.
Maitsesid nagu vanasti kukekommid. Pakkisin ära ja panin juurde kaardikese.
Tehnilisest küljest veel, et kui seal blogis valatakse küpsetuspaberile sellised ilusad sümmeetrilised kommid, siis minul valgus küpsetuspaberil kõik kokku üheks suureks koledaks käkiks. Võtsin appi väikesed paberist muffinivormid, pulgad lõikasin grilltikkudest just paraja pikkusega. Selline oli minu pulgakommitehas.
 
 

2 comments:

  1. Kõik on nii ilus, esteetiline ja oskuslikult tehtud. Mulle meeldib, et ka fotodega on vaeva nähtud. Natuke noriks ka - poekott on minu meelest hirmus igav kingitus ja vaevalt, et see kellelegi kohe puhast rõõmu teeb ja see iseenesest ju kingituse eesmärk. Võin muidugi ka eksida, aga ise küll poekotti kingiks saada ei tahaks. Muidu on kõik suppppper. :)

    ReplyDelete
  2. Tore, kui miskit siit ka teistele meeldib!
    Kriitika kohta vastaks, et eks see käsitöö kingimine ongi selline kahe otsaga asi - mulle isiklikult meeldiks pigem saada praktiline poekott kui heegeldatud linik. Õnneks olen omatehtud asju (sealhulgas ka poekotte) kinkinud vaid neile, kes on seda spetsiaalselt küsinud või keda tunnen nii hästi, et tean neid minu õmmeldud asju hindavat.

    ReplyDelete